Korfu

Ślub na Korfu

Korfu to najdalej wysunięta na północ wyspa z Wysp Jońskich, położona między „obcasem włoskiego buta” a zachodnim wybrzeżem Grecji. Wyspa oczarowuje przede wszystkim bujną roślinnością i nieziemskimi kolorami morza. Zachwyca magią kolorów i zapachów. Wspaniały klimat, bujna roślinność i gościnni mieszkańcy sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Grecji. Jeśli myślisz o ślubie kościelnym lub konkordatowym to ślub na Korfu będzie idealnym wyborem.

Kiedy na Korfu?

Typowy sezon wakacyjny na Korfu zaczyna się w czerwcu i trwa do końca września, kiedy panuje tu okres bezdeszczowy, a temperatura przekracza 25 stopni. Turyści pojawiają się często już pod koniec kwietnia, a ostatni wyjeżdżają w listopadzie. Dzięki bujnej roślinności i bryzie morskiej wyższe temperatury nie są bardzo uciążliwe. Wybierając miejscowość wypoczynkową warto zwrócić uwagę, że woda wschodniego wybrzeża jest cieplejsza nieznacznie niż na zachodnim brzegu. Delikatne letnie wiatry stwarzają też wspaniałe warunki do żeglarstwa i windsurfingu. Wyspa ma niesamowity urok na wiosnę, kiedy kwitnie okoliczna, bujna roślinność.

Północna część wyspy uważana jest za „wakacyjne wybrzeże”, gdyż znajduje się tu wiele miejscowości wypoczynkowych rozlokowanych wzdłuż głównej drogi biegnącej przy brzegu. Południe Korfu jest mniej górzyste i znajduje się tu kilka kurortów wypoczynkowych.

Jeżeli szukamy bogatego życia nocnego dobrym wyborem będzie Benitses, gdzie można bawić się do białego rana, a w dzień poleniuchować na plaży.

Czemu więc nie zorganizować tam ślubu? Ślub na Korfu to idealny wybór.

Proponujemy pakiety ślubne ze ślubem cywilnym, kościelnym lub konkordatowym w kościele w stolicy wyspy – nosząca tą samą nazwę co wyspa. To urokliwe miejsce, gdzie pośród starych wąskich uliczek, pałacyków czy alejek można rozkoszować się ulotną atmosferą miasta. Znajduje się tam wiele małych sklepików, warsztatów złotników i snycerzy, a nieśpieszne życie mieszkańców potęguje uczucie wakacyjnej sielanki.

Oprócz pomocy w załatwieniu wszelkich formalności, zapewniamy:
* delikatną dekorację miejsca ceremonii
* sesję fotograficzną
* bukiet dla Panny Młodej
* muzykę podczas ceremonii
* … reszta to Wasze sugestie i propozycje.

Pozwól nam zaprojektować Wasz ślub – napisz lub zadzwoń. Czekamy..


Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich marzeniach, a my przygotujemy ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wypełnij formularz


Nasze pozostałe kierunki


Zobacz nasze pozostałe strony